Szoros volt, de győztek a lányok

Győzelemmel zárta a 2023-as évet a Kanizsai Vadmacskák SE kosárlabdacsapata az amatőr női NB I. zöld csoportjában. Gábor Erzsébet tanítványai nagy csatában, az utolsó percben fordítva, 68-65-re múlták felül a Szolnoki MÁV SE-t a Cserháti-csarnokban.

A két csapat hasonlóan a tabella alsó felében szerepelt eddig a szezonban, ősszel a szolnokiak hat ponttal jobbnak bizonyultak a dél-zalaiaknál. A kanizsai mérkőzésen a hazaiak jobban kezdtek 10-4 után viszont a vendégek egy 12-0-s rohammal átvették az irányítást és 23-18-ra nyerték az első negyedet. A második játékrészben a Vadmacskák magukra találtak, zsinórban 15 pontot szerezve visszavették a vezetést és 42-34-es eredménnyel vonulhattak szünetre. A mérkőzés második felében a Szolnok felzárkózott, ám végül a Kanizsa otthon tartotta a győzelmet. A meccs legjobbja a 24 pontos Kiss Szabó Eszter volt, Szilágyi Luca és Németh Luca 11-11, Simon Alexandra 10 ponttal járult hozzá a győzelemhez. Gábor Erzsébet tanítványai sikerüknek köszönhetően 3-7-es mérleggel a nyolcadik helyen várják a tavaszi folytatást. A Vadmacskák két idegenbeli találkozóval kezdik 2024-et a Kecskeméti KC és a Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia ellen, majd január 28-án a PINKK Pécs ellen lépnek pályára legközelebb hazai környezetben.