Régi oldal
kezdőlap / hírek / Vereség hazai pályán
2023. október 31. kedd 13:37
Vereség hazai pályán
Nyolcgólos vereséget szenvedett a Nagyatádtól a Tungsram SE Nagykanizsa női kézilabdacsapata az NB II. legutóbbi játéknapján.
Nagykanizsa

A Tungsram-csarnokban rendezett mérkőzést a második félidő elejére eldöntötték a vendégek.

Mindössze 11 játékossal várta az aktuális fordulót a kanizsai csapat, amely azonban így is többször vezetést tudott szerezni a meccs elején. 7-7-et követően a Nagyatád zsinórban öt gólt lőtt, a hazaiak innentől kezdve futottak az eredmény után. Surman István tanítványai ugyan visszazárkóztak 12-10-re is, de a félidő hajrája megint a vendégeké volt és így 11-19-es eredményt mutatott a Tungsram-csarnok eredményjelzője. Fordulást követően megint az atádiak irányították a játékot és a harmincötödik percben már tíz, a negyvennegyedik minutumban pedig 12 gól volt a differencia. A Tungsram ezt követően némileg magára talált és 31-26-ra is felzárkózott, a vendégek sikere azonban nem forgott veszélyben és végül 36-28-as sikert könyvelhetett el a Nagyatád. Surman István vezetőedző szerint a vereség ellenére is voltak olyan pillanatai a játéknak, amelyre lehet építeni a későbbiekben.

– Mindent megpróbáltunk, próbálkoztunk emberfogással, nyitottabb védekezéssel. Próbáltam úgy forgatni a belső játékosokat, hogy aki jobban cselez vagy át tud lőni. Nyilván ez nekünk erre volt elég, ilyen a csapatjátékunk és a csapatunk és menni kell tovább. Nem ez az Atád az, akit meg kellene vernünk ahhoz, hogy azokat a célokat elérjük, amiket kitűztünk a szezon elején – fogalmazott Surman István, a Tungsram SE Nagykanizsa vezetőedzője.

A kanizsaiaknál Burghardt Victoria 11, Horváth Alexandra 6, Csivre Viktória 5 gólt szerzett, a vendégek legeredményesebb játékosa a góllövőlistát vezető Ghetu Andrea volt 13 találattal. A Nagyatád győzelmének köszönhetően jelenleg a negyedik helyen áll, egyetlen pontra a listavezető Mohácstól. Szabó Martin, az atádiak fiatal trénere – aki korábban a kanizsai férfi csapat kapusa volt – úgy látja játékosai képesek megvalósítani a szezon előtt kitűzött céljaikat.

– Elsősorban ebben a szezonban csapatépítésről van szó, de nem titok, hogy szeretnénk azért felérni a dobogóra, hogyha sikerül. Ennek tudatában igazoltunk is játékosokat és építjük a csapatot, építjük a szezont. Kezdünk összeállni, úgy gondolom, hogy az egyhónapos felkészülés az egy kicsit kevés volt, de kezd összeállni a sok új játékos és az összeszokás az mindenképpen fontos lesz – mondta el Szabó Martin, a Nagyatádi RKC SE vezetőedzője.

Zsinórban negyedik vereségével a Tungsram SE visszaesett az utolsó, nyolcadik helyre az NB II. E-csoportjában. A kanizsai hölgyekre szombaton fontos mérkőzés vár, amikor a szintén egy győzelemhez álló PTE-PEAC-hoz látogatnak.